موسسه علمی، فرهنگی و آموزشی رهنما در سال ۱۳۷5 با هدف طراحی، تولید و اجرای نرم افزارهای چند رسانه ای آغاز به کار کرد. از همان ابتدا سرمایه گذاری بر روی کیفیت محتوایی را سر لوحه کارخویش قرار داده و هم اکنون با تولید بیش از ۳۰ نرم افزار در زمینه های مختلف کاربردی، ادبی، آموزشی و تفریحی چشم به آینده ای روشن دارد.

آینده ای سرافراز برای ایران عزیز، که ما افتخار می کنیم سهم کوچکی از آن را به عهده داریم.

گالری

اطلاعات تماس

021-66567321 ، 09371042472

ایران، تهران، خیابان فرصت شیرازی

info@hasebmelli.com

HasebMelli@

با حاسب ملی به سامانه مودیان متصل باشید

ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان برای اشخاص حقیقی و حقوقی اجباری شده است.

تمامی مشاغل و اشخاص حقوقی از ابتدای مهرماه 1402 و اشخاص حقیقی از ابتدای دی‌ماه 1402 ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان هستند. اما در آذرماه امسال، لایحه تسهیل قانون سامانه مودیان از سوی دولت اعلام و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

مشمولین ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

سازمان امور مالیاتی کشور اطلاعیه‌ای در خصوص اینکه کدام دسته از اشخاص حقیقی شامل اجبار ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان هستند، منتشر کرده است.

دو دسته از اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) از تاریخ 1 دی‌ماه ملزم به ارسال صورتحساب الکترونیکی نوع 1 و 2 به سامانه مودیان هستند.

.

دسته اول
تکلیف اشخاص حقیقی در سامانه مودیان به این صورت است که کلیه اشخاص حقیقی که میزان فروش خالص کالا و خدمات آن‌ها در 6 ماهه اول سال، بیشتر از 180 میلیارد ریال بوده است باید صورتحساب خود را ارسال کنند. اگر در زمان دیگری به جز شش ماهه اول به این حد نصاب رسیدند، یک فصل تنفس دارند و از آخر فصل بعد، باید صورتحساب‌های الکترونیکی خود را به سامانه مودیان ارسال کنند.
دسته دوم
پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و داروخانه، دامپزشکی، فروشندگان تجهیزات پزشکی، کسب‌وکارهای حقوقی اعم از وکالت و مشاوره حقوقی و خانواده، عرضه‌کنندگان کالا و خدمات مرتبط با طلا، جواهر و پلاتین، فروشندگان مواد معدنی
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
مشمولین دسته اول:
  • فروش بالای 180 میلیارد ریال تا پایان شهریور 1402: الزام صدور صورتحساب الکترونیکی از اول دی‌ماه 1402
  • فروش بالای 180 میلیارد ریال تا پایان آذر 1402: الزام صدور صورتحساب الکترونیکی از اول فروردین‌ماه 1403
  • فروش بالای 180 میلیارد ریال تا پایان اسفند 1402: الزام صدور صورتحساب الکترونیکی از اول تیرماه 1403

افزونه سامانه مودیان نرم افزار حسابداری حاسب ملی

دغدغه ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان را نداشته باشید. افزونه سامانه مودیان در نرم‌افزار حسابداری حاسب ملی(ویا بطور مستقل نرم افزار واسط)، به شما کمک می‌کند به راحتی صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال کنید. انتخاب با شماست که صورتحساب را به شکل مستقیم یا به کمک شرکت‌های معتمد مالیاتی ارسال کنید. هر دو زیرساخت در نرم‌افزار پیاده سازی شده است.

پیش‌نیازهای استفاده از افزونه سامانه مودیان

پرسش های متداول

پيش نيازهای حاسب برای ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه موديان چيست؟
  • تهیه کلید های عمومی و خصوصی، گواهی امضای الکترونیکی CSR
  • شناسه کالا/خدمت 13 رقمی عمومی ویا خصوصی
  • شناسه 6 رقمی یکتا حافظه مالیاتی (کارپوشه)
  • ارتباط با شرکت حاسب ملی برای آموزش نحوه ارسال صورتحساب به سامانه
آيا می شود فاكتورها را بدون ترتيب سريال به سامانه ارسال كرد؟

بله

آيا امكان اصلاح صورتحساب ارسال شده وجود دارد؟

به شرط آنكه اقلام اصلاحي صورتحساب ارسالي شامل اطلاعات اصلي خريدار (شماره اقتصادي .شناسه ملي.كد ملي. شناسه اتباع خارجي. شماره مشاركت مدني) و همچنين اطلاعات كالا (شناسه كالا/ خدمت) نباشد. صورتحساب قابل اصلاح مي باشد.
پس از اصلاح موارد قابل اصلاح در فاكتور صورتحساب ارسالي جديدي با شناسه يكتاي مرجع صورتحساب اصلي و شناسه يكتاي جديد ارسال مي شود. اين صورتحساب نيز همانند صورتحساب اصلي بايد از طرف خريدار نوع اول تاييد گردد.

در چه صورت صورتحساب ابطالی ارسال مي شود؟

در صورتيكه اطلاعات خريدار (كد اقتصادي /شناسه ملي) و يا شناسه كالا و خدمت و تاريخ صورت حساب را بخواهيد تغيير دهيد(باداشتن مدارك مثبته عدم تحقق معامل) بايد صورتحساب اوليه ابطال شود. صورتحساب ابطالي با شناسه يكتاي مرجع صورت حساب اوليه صادر مي شود.

  • توجه* پس از ابطال يك صورتحساب امكان اصلاح آن وجود ندارد و شرط ابطال هم عدم بهره برداري از آن در امور تجاري در پرونده مالياتي مي باشد.
صورتحساب خريدی كه تاييد شده آيا ميشود عدم تاييد زد؟

خير زمانیکه صورتحساب خرید خود را تاييد كرديد ديگر امكان رد آن وجود ندارد و اگر مشكلي وجود دارد بايد از فروشنده ی خود بخواهيد صورتحساب ابطالي برای آن صورتحساب صادر نمایدو شما تاييد كنيد و سپس صورتحساب صحيح صادرشود.

درصورت صدور صورتحساب الكترونيكي احتياجی به فاكتور فيزيكی نيست؟

يكی از وظايف موديان ارزش افزوده، در اختيار قراردادن فاکتور فيزيكي به خريداران مي باشد. درصورت عدم صدور فاكتور فيزيكي مشمول جريمه خواهيد شد.

دیگر سندهای ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

.
100
محاسبات درست و دقیق
89
کاربرپسند بودن
92
سرعت انتقال به سامانه
100
پشتیبانی و رفع اشکال